American Siding

 

American Siding Korur, güzelleştirir, hayalinizi gerçekleştirir…

Doğayla uyum içinde, etkileyici ve göz alıcı bir görünüm her binanın hakkıdır.

American Siding diğer dış cephe siding kaplamalarının ulaşamadığı bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buluşturuyor.

American Siding’ in birbirine tam uyumlu panel ve aksesuarlarında naturel ve canlı tonlar doğanın tüm renklerine eşlik ediyor.

Siding Dış Cephe Kaplama Nedir?

Vinil siding ,1960 ların sonuna doğru dış cephe kaplama sektörüne giriş yapmış, ilerleyen kırk yıl içerisinde popülerliği ve kullanım alanı hızla artmıştır.

Dayanıklılığı, çok yönlü uygulanabilme kolaylığı, Uv ışınlarına karşı dayanıklılığı arttıran çift katmanlı üretim teknolojisi ve co extrüzyon metodu ile üretilen polivinil klorür esaslı içerisinde bulunan katkılar,edarbe dayanımı, rijit yapısı ve malzemenin dış hava koşullarına karşı direncini arttırır.

Vinil siding binayı nem, rutubet, korozyon vb. etkilerden koruyan boya ve bakım masrafı gerektirmeyen, bina ömrünü uzatan ve bina ömrü boyunca yapıya estetik katan dış cephe kaplamasıdır.

Neden American Siding?

-Kaplama panelinin formülündeki inorganik yapı sayesinde alev almaz ve kendisini söndürür. Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan test ile American Siding’ in bu özelliği tescillenmiştir.

– Uygulamada kullanılan buhar dengeleyici ve yalıtım yöntemleri ile duvardan nem oluşmasına engel olarak dış duvarların ömrünü uzatarak, taşıyıcı kolon ve kirişlerin hasara uğramasını, inşaat çeliklerinin paslanmasını önler, küp ve bakteri oluşumunun önüne geçer.

-American Siding ısı yalıtımı paket sistemi, mükemmel yalıtım özelliği sayesinde uygulama yapılan yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar.

– American Siding yarı parlak üretilmesi nedeni ile doğaya tam uyum sağlayarak mükemmel bir temizlenme kolaylığı getirir.

-American Siding uygulaması yapılara yapının ömrü boyunca hiç bir boya bakım masrafı gerektirmez.

– Bina cephesine m²’ye 4 kg gibi hafif bir yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında yaşlanmasını önler.

– American Siding en zor şartlar altında bile asla deforme olmayan, bozulmayan yapısı, kesinlikle solmayan renkleri ile yapılarınızı yıllarca korur.

– American Siding paket sistemi, içerisinde bulunan plastik kutu profilleri sayesinde altyapıyı ömür boyu yaşatır.

– American Sding paket sistemi, yatay paneller içerisinde bulunan inorganik maddeler sayesinde zor alev alıcı (1 sınııfı) ürünler grubuna girmektedir.

American Siding Avantajları

%55’e Varan Tasarruf

Yapılardaki enerji tüketiminin en büyük kısmı, ısıtma veya soğutma işlemleri için harcanmaktadır. Bu işlemler ile elde edilen ideal ısı, yalıtım sistemi bulunmayan yapılarda muhafaza edilememektedir. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketilmekte ve daha fazla maliyetler ortaya çıkmaktadır.

American Siding ile dış cepheleri kaplanan yapılarda ısı yalıtım levhaları kullanılarak yalıtım tam olarak sağlandığı için ısı kayıpları sona ermekte fatura giderlerinde % 55’e varan tasarruf sağlanmaktadır.

American Siding, yapılarınızı koruyup güzelleştirdiği gibi bütçenizde önemli yer tutan ısıtma-soğutma giderlerinizde de önemli tasarruf sağlamaktadır.

Şık ve Gözalıcı – Değer Katar

Evinizin veya işyerinizin estetik güzelliğinin üzerinizde nasıl bir psikolojik etkisi olduğunu düşünmüş müydünüz?

Yorucu geçen bir günün ardından evinize  ya da bir pazartesi sabahı  işyerinizin önüne geldiğinizde yüzünüzdeki huzur ve gülümsemeyi sağlayacak bir çözüm öneriyoruz sizlere. American Siding, 17 farklı renk seçeneğiyle diğer dış cephe kaplamalarının sağlayamadığı benzersiz bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buuşturuyor. En güzel örneklerini İstanbul Boğazı’ ndaki yalılarda hala görebileceğimiz ve  ahşap yalı baskısı asırlardır Osmanlı mimarisinde önemli bir yer teşkil etmiştir. Boğazı bir inci gibi süsleyen ve “American Siding Polimer cephe kaplama sistemleri” nin keşfine de ilham kaynağı olan yalılardaki ahşap yalı baskısı teknolojik ilerlemeler ve AR-GE çalışmalarının sonucunda vini cephe kaplama sistemleri olarak farklı bir kimliğe bürünmüş ve daha uzun ömürlü yapı malzemesi halini alarak  yapıların cephelerini süslemeye devam etmiştir.

Uzun Ömürlü – 50 Yıl Garantili

Dünyanın en güzel coğrafyalarından biridir bizim ülkemiz. Tüm mevsimlerin hakkıyla yaşandığı, yazı yaz gibi kışı da kış gibi yaşanan bir cennettir adeta.

Buna rağmen zorlayıcı hava koşullarının yapıların dış yüzeyleri üzerindeki olumsuz etkilerine sürekli şahit olmaktayız.Tüm iklim şartlarında test edilen American Siding; solmuyor, su geçirmiyor ve deforme olmuyor. Buhar dengeleyici özelliğiyle duvarlarınızı nemden koruyor.

Co extrusion teknolojisiyle üretilen American Siding, 50 yıllık ömrüyle diğer dış cephe kaplama malzemelerinin ulaşamadığı uzun ömürlü çözümler sunuyor. Yapılarınızı gelecek nesillere ulaştırıyor.

Pratik Uygulama – Hızlı Montaj

American Siding, yapısal olarak hafif bir malzeme olduğu için nakliye ve uygulama işlemlerinde büyük avantaj sağlar.

Kaba sıva, ince sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilme özelliğine sahip olan American Siding, uygulandığı yapılara artı bir yük oluşturmuyor. Bağımsız veya bitişik binalara, çok katlı binalara bile kısa sürede kaplanabilir.

Zengin aksesuar çeşitleri ile oluşturduğu sayısız çözümler uygulama aşamasında size zaman kazandırıyor.

Kolay Temizlenebilme

Modern çağın mimarisi ile estetiği buluşturan American Siding, uygulama aşamasında ve sonrasında getirdiği tasarrufla ekonomik çözümler sunuyor.

American Siding polimer cephe kaplaması çoğu ev lekesine dayanırken atmosferik koşullara maruz bırakılmış, diğer herhangi bir dış cephe ürünü gibi kirlenecektir. Şiddetli bir yağmur ile siding kendi kendine temizlenebileceği gibi bahçe hortumunuz yardımıyla toprak, kir vb. lekeler de kolaylıkla giderilebilir.

Çevre Dostu

American Siding, gerek üretim aşamasındaki süreçleriyle gerekse organik yapısıyla çevre dostu bir dış cephe kaplama malzemesidir.

Uygulama esnasında herhangi bir atık bırakmayan ve üstün yalıtım özelliğiyle daha az enerji sarfiyatı sağlayan American Siding, sadece estetik ve ekonomik yönüyle değil aynı zamanda çevreci bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

Klasik enerji tedarik yöntemlerinin bir çoğu üretim esnasında çevreye önemli zararlar vermektedir. Enerjisiz bir dünya düşünülemeyeceği için tasarruftan başka yolumuz bulunmamaktadır.

Yapılarınızı American Siding ile kapladığınızda ev içi ısınızı muhafaza etmek için daha az enerji harcayacak ve gitgide artan hava kirliliğinin önüne geçmiş olacaksınız.

Üniversite Onaylı

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bilimsel araştırma kapsamında oluşturulan bir ekibin 2008 yılında hayata geçirdiği yenilenebilir enerji projesinin ürünü “Enerji Evi”, American Siding ile yapılan işbirliği sonucunda ısı yalıtımıyla %45 tasarruf sağladı.

YTÜ Davutpaşa kampüsünde 46 m2 kullanım alanına sahip iki katlı olarak inşa edilen ve farklı enerji kaynaklarının kullanıldığı Enerji Evi’nde yapılan ölçümlerde enerji kayıplarının çok fazla olduğu belirlendi. Bu durum üzerine Enerji Evi için etkin bir yalıtım sistemi arayışına giren YTÜ ekibi, projede American Siding paket sistemini kullandı. Uygulama sonrasında Enerji Evi’nin çok daha az bir enerji ile ısıtılabildiği ve %45 tasarruf sağlandığı tespit edildi.

Böylece; diğer dış cephe kaplama sistemlerine göre yapıya 3 kat daha az yük bindiren, sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilen, paket sistem içerisinde bulunan nem bariyeri sayesinde küf ve bakteri oluşumunun önüne geçen ve uygulandığı binalarda %45-60 arasında tasarruf sağlayan American Siding’in avantajları akademik olarak da tescil edildi.

 

 

1. Siding Çeşitleri Nelerdir?

American siding; kalınlık ve yüzey dokusu itibari ile tropical seri üretimi yapmaktadır. Başka da seri yoktur. Tropical seri kendi içinde 4 ayrı modeli barındırır; Tekne baskı, Yalı baskı, Bungalov baskı ve Private baskı gibi. Beyaz renk dahil 17 ayrı renk seçeneğine sahiptir. Bütün bunlar göz önüne alındığında tüketicinin beğendiği model ne ise o uygulanır. Kalite farklılığı yoktur. Yardımcı profil ve aksesuar yelpazesinin çok geniş olduğunu söylemek de mümkün.

2. American Siding Her Türlü Binaya Uygulanabilir mi?

American Siding, Teknik prosedürüne ve uygulama, montaj detaylarına uyulması şartı göz önünde tutularak, her binaya uygulanabilir. Çok katlı binalarda rüzgar mukavemeti göz önüne alınarak uygulanmalıdır.

3. Neden American Siding ? 

Ülkemizde yıllardır sorun olmaktan kurtulamayan ana yapılarımızın dış cepheleri, sezonluk boya bakım maliyetlerini, buna bağlı nem ve korozyonu ortadan kaldırarak uzun vadeli çözüme gidilmiş bu çözüm yarım asır garantiye sahip American Siding vinil yalı baskı sistemi sayesinde oluşturulmuştur.

4. American Siding Isı Yalıtım Malzemeleri Yeterince Sağlıklı mı? 

Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, 1978 yılından beri hiçbir ülkede PVC’ ye bağlı herhangi bir sağlık sorununa rastlanmamıştır. Uzun ve ciddi bir fizibilite çalışmasının ardından üretimine başlanan American Siding, kesinlikle sağlığa zarar vermemektedir. Öyleki, bugün içerisinde yüzlerce hekimin görev yaptığı hastaneler bile cephelerini American Siding ile kaplatıyorlar.

5. American Sidingle Kaplanan Bir Cephe Boya İstermi?

American Siding kesinlikle boya istemez.yarım asır garantili olan American Siding, üretim aşamasında titizlikle seçilen ve pigmentlerden dolayı renk değiştirmez.

6. American Siding Cepheye Yük Bindirir mi? 

Metrekare’ye 4.2 kg gibi azami yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında kalmasını engellemektedir.

7. Yangına Dayanıklımı?

Yangına dayanıklılığı B1 sınıfı ile belgelenmiş bir ürün olan American Siding formülündeki inorganik yapı sayesinde kendi kendini söndürme özelliğine sahiptir.

8. İklim Koşullarına Göre Dayanıklılığı Nedir? 

Rüzgara, şiddetli fırtınalara ve darbelere dayanıklıdır. Bütün bu özellikler dünyanın en zor iklim şartlarında denenmiştir.

9. Çevre Kirliliğine Yol Açar mı? 

Üretim ve uygulama aşamasında çevreye atık verilmemesi ve kirliliğine yol açmaması American Siding avantajlarından biridir.

10. American Siding İthal mi ediliyor? 

BRF İnşaat’ın ürünü olup, 3 yıl süren araştırmalar neticesinde üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen dış cephe kaplama malzemesidir.

11. American Siding Bir Marka mıdır, Yoksa Ürün İsmi midir?

Ürün kalitesi ve hizmet anlayışı ile kısa zamanda markalaşma yolunda, ülkemizde en çok tercih edilen, ürün ve uygulama ortamında söz sahibi olmuştur. Yani American Siding tescilli bir markadır.

12. American Siding İle Uygulanan Binalardaki Net Olarak Belirlenmiş Isı Tasarrufu Oranı Var mıdır? 

American Siding uygulanacak yapının, pencere ve çatı yalıtımı problemleri olmaması durumunda %45 oranında bir tasarruf sağladığı gerçektir

13. American Siding’in Uygulamasını Kimlere Yaptırmamız Gerekiyor? 

American Siding uygulamasının seminerlerde yetiştirilmiş, periyodik eğitimini almış ve American Siding altyapısı oluşmuş yetkili bayi ve uygulamacılara yaptırılması gerekir.

14. American Siding Kolay Temizlenir mi, Kirlenince Ne Yapmalı? 

American Siding yarı parlak yapısı ile toz tutmaz ve kolay kirlenmez. kirlendiğinde de kolaylıkla silinerek temizlenir.

15. American Siding Üretim ve Uygulama Boyutunda Garantisi Var mı? 

American Siding ürünü, uygulandığı tarihten itibaren 50 Yıl BRF İnşaat garantisi altındadır. Fakat American Siding ile uyumsuz ve uygulamasına zarar verecek diğer malzeme ve aksesuarlardan dolayı meydana gelecek hata ve problemlerden American Siding kontrolündeki yetkili bayi sorumludur.

16. American Siding Çok Pahalı Bir Sistem midir? 

American Siding ilk bakıldığında pahalı bir sistem gibi görünse de, periyodik olarak binanın bakım ve onarım masrafları ve ısı yalıtımı ile tasarruf hesaplanınca American Siding hesaplı bir sistemdir. Yeni yapılarda ise sıva, su yalıtımı ve boya hesaplandığı zaman sistemin pahalı olmadığı göze çarpacaktır.